Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

jajsemkazi 

Na střeše Lucerny s Vážným zájmem

32 fotek 17.9.2017 - zobrazení
(převzato ze stránky Střechy Lucerny) Kulturní derby

Na střeše Lucerny se v neděli 17. září odehrálo kulturní derby pražských hudebních es, houslisty Josefa Špačka a violoncellisty Tomáše Jamníka. Společně se utkají v dílech Bohuslava Martinů, Maurice Ravela a Johana Halvorsena.

V rámci vstupného byla i sklenka vína, při které můžete obdivovat krásy výhledu na pražské panorama.

Josef Špaček je následovníkem špičkových generací českých houslistů, kteří dobyli slávu hudebního světa. Svá studia začal v Praze, ale již záhy byl přijat na prestižní školy v USA, absolvoval v New Yorku u světoznámého houslového hráče a pedagoga Itzhaka Perlmana. V roce 2009 zvítězil v soutěži Michaela Hilla (Nový Zéland) a v roce 2008 získal třetí cenu a cenu mladé poroty na soutěži Carla Nielsena (Dánsko). Ohromným úspěchem bylo jeho účinkování v roce 2012 ve finále mezinárodní soutěže královny Alžběty v Bruselu. Od té doby vystoupil s řadou významných orchestrů, například s Českou filharmonii pod vedením Valerije Gergijeva, s Rotterdamskou filharmonií a Jiřím Bělohlávkem, s Konzerthaus Orchester Berlin a Thomasem Sanderlingem nebo s Tokyo Metropolitan Orchestra a Jakubem Hrůšou. Josefa lze v současnosti slyšet také v abonentní řadě orchestru České filharmonie, jíž je koncertním mistrem. Žije v Praze se svou ženou a dcerou.

Tomáš Jamník je v současnosti nejžádanějším českým violoncellistou, jeho sólovou dráhu odstartovalo vítězství na mezinárodní soutěži Pražské Jaro v roce 2006. O rok později nahrál pro Supraphon album s klavíristou Ivo Kahánkem, které bylo označeno jako český debut desetiletí. Účinkuje s významnými českými i zahraničními orchestry, debutoval v roce 2012 s Českou filharmonií a dirigentem Eliahu Inbalem, v roce 2016 v Británii s Philharmonia Orchestra a dirigentem Jakubem Hrůšou. Jako komorní hráč vystoupil s mezzosopranistkou Magdalenou Koženou, Pavel Haas Quartet nebo Dvořákovým triem, jehož je spoluzakladatel. Je hlavou projektu Vážný zájem, který dostává vážnou hudbu do netradičních míst, současně zastává pozici uměleckého vedoucího Akademie komorní hudby. Tomáš začal hrát na violoncello v pěti letech u profesora Mirko Škampy, svá studia absolvoval v Praze a Berlíně, kde i nyní žije se svou ženou, houslistkou Evou, a dvěma dětmi.
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron